Μουσικό Forum Ιωαννίνων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμPortalArticlesΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηRulesΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» one step from the edge - Sinking in Silence (2023)
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό Crowdance Τετ Νοε 01, 2023 3:40 pm

» Ο Sakis Gouzonis κυκλοφόρησε το 15ο άλμπουμ του
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό Electronica Κυρ Ιαν 01, 2023 8:45 am

» Sakis Gouzonis - Sweet Freedom
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό Electronica Παρ Ιουλ 29, 2022 10:15 pm

» One step from the edge - The Deafening Silence (2020)
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό Crowdance Παρ Ιουλ 10, 2020 9:02 am

» One step from the Edge - Believe (2018)
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό Crowdance Κυρ Μαρ 29, 2020 7:10 pm

» Sakis Gouzonis - 8ο ηλεκτρονικό μουσικό άλμπουμ
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό Electronica Τρι Ιουν 23, 2015 5:52 pm

» Crowdance Digital Promo Cd “New World Order”
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό Crowdance Δευ Νοε 03, 2014 12:48 pm

» ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΠΙΑΝΟ
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό music4u Δευ Μαρ 03, 2014 7:17 pm

» Kettavan Song Kanne Kannil Kadhal Vaithu Free Mp3 Rapidshare
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό  Πεμ Δεκ 19, 2013 3:58 pm

» ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ! Νέο site
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Emptyαπό music4u Τρι Ιουλ 09, 2013 9:02 pm

Φιλοι του Forum!!!

 

 Κωμικοτραγικες στιγμες σε live...

Πήγαινε κάτω 
+2
Elias Avdikos
James Basdanis
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
James Basdanis
Moderator
Moderator
James Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωαννινα - Βολος

Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κωμικοτραγικες στιγμες σε live...   Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... EmptyΠαρ Φεβ 27, 2009 4:39 pm

Ενα θεμα για κωμικοτραγικες στιγμές που εχουμε-ετε ζήσει
σε καποιο live ως ακροατες οι ως μουσικοι...

Κανω την αρχή...
Σε μια συναυλία που παίζαμε με τις ΙΑΧΕΣ ακουστικό προγραμμα...
Ο ηχολήπτης ακουγε στο ραδιοφωνο
το ντέρμπι ΠΑΟ - ΑΕΚ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jamesbasdanis.gr
Elias Avdikos
Young Member
Young Member
Elias Avdikos


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Join date : 16/12/2008

Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κωμικοτραγικες στιγμες σε live...   Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... EmptyΠαρ Φεβ 27, 2009 5:01 pm

Την περίοδο που παίζαμε με τους "Pettish Fish" στη "ΣΤΟΑ", είχε γίνει το εξής σκηνικό:
Ήρθαν 2-3 τύποι εντελώς κομμάτια από τα ποτά και κάθησαν μπάστακες ακριβώς μπροστά μου.

Κλασσικές αντιδράσεις σουρωμένων, αγκαλιές φιλιά, ατάκες του στυλ "πωωωωω πωωωω τι παίζει ο θεός!!!" κι ας έπαιζα απλά ένα Λα μινόρε κλπ κλπ.

Οπότε, σε κάποια φάση ο ένας βλέπει τα πετάλια μου (14 τότε στον αριθμό) και κάνει έτσι: Shocked Shocked

Ε, από εκείνη τη στιγμή και μετά με έπρηξαν!!!!

Ο ένας μου έλεγε δείχνοντας : "ΑΥΤΟ ΑΥΤΟ ΠΑΤΑ!!! Το πορτοκαλί" (font=Courier]εννοούσε το DS1[/font]) και να επιμένει "ΠΑΤΑ ΤΟ ΡΕ! ΠΑΤΑ ΤΟ!!!"

Ο άλλος τους έλεγε: "αφήστε ρε τον άνθρωπο να παίξει λίγο με το ουάουα..."

Ο τρίτος ήταν...στον κόσμο του και χαμογελούσε τρελός από ευτυχία...


Γενικά περάσαμε ωραία όλοι... Rolling Eyes Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/eliasavdikos
Kostas Basdanis
Gate Keeper
Gate Keeper
Kostas Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 67
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 38
Τόπος : Βόλος & Ιωάννινα

Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κωμικοτραγικες στιγμες σε live...   Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... EmptyΠαρ Φεβ 27, 2009 9:41 pm

Μία φορά που έπαιζα σε μια ταβέρνα στην Πεδινή (παίζαμε χωρίς ηχητικά καθισμένοι σε τραπέζι, σε "παρεΐστικο" στυλ) είχε έρθει ένας τύπος λιάδα κι έκατσε στο τραπέζι μας και μας έκανε το πρόγραμμα άνω-κάτω. Εντωμεταξύ, είχε κάτσει δίπλα μου, με είχε στριμώξει και έπαιζα με το ζόρι και -μετά από ένα σημείο- άρχισε να μου λέει πόσο με πάει σαν τραγουδιστή και άρχισε να με αγκαλιάζει και να με φιλάει λες και δεν είχε ξαναδεί τέτοια φάση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/kostasbasdanis
Georgiou_Vasilis
Moderator
Moderator
Georgiou_Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωάννινα

Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κωμικοτραγικες στιγμες σε live...   Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... EmptyΤρι Μαρ 03, 2009 4:01 am

Εγώ θα αφηγηθώ την ιστορία ενός άλλου μουσικού. Στο λύκειο έκανα μαθήματα μπουζούκι. Ο δάσκαλός μου έπαιζε σε διάφορα κέντρα και εκδηλώσεις της περιοχής. Μου έλεγε λοιπόν πως ένα βράδυ κατά της 4 τα ξημερώματα και ενώ περίμενε να τελειώσουν το πρόγραμμα και να πάνε για ύπνο τον πλησιάζει ένας τύφλα απ'το ποτό και του λέει: "Φίλε, για πιάσε το Μάνα Μου Κλέψαν Το Τραχτέρ" !!!!!! Άκου τίτλο για τραγούδι... Το καλύτερο είναι ότι το βρήκα και το έχω για όποιον θέλει να το ακούσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/roland_eg
kammenos62
Young Member
Young Member
kammenos62


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Join date : 02/02/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : IΩANNINA

Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κωμικοτραγικες στιγμες σε live...   Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... EmptyΤρι Μαρ 03, 2009 3:07 pm

Στον Βολο πριν χρονια,οταν ειχα μια μπαντα metal,ειχαμε διοργανωσει συναυλια με τη συμμετοχη και αλλων μπαντων σε ενα μαγαζι,τον μουσικο αυλο,για οσους ειναι συντοπιτες.ειμαστε τελευταια μπαντα και ενω παιζουμε ενα δυνατο κομματι ανεβαινουν καμποσα ατομα στη σκηνη και αρχιζουν να χτυπιουνται.ενας απο αυτους,γνωστος μου μαλιστα εχει σταθει και κοπανιεται γυρισμενος πλατη σε εμενα αναμεσα σε μενα και το πολυεφφε που χρησιμοποιουσα.η σκηνη μια σταλια και να μη χωραμε να κουνηθουμε.οποτε φτανει η στιγμη που πρεπει να αλλαξω ηχο.πως το καταφερα?τεντωνα το ποδι αναμεσα απο τα δικα του,αφου τα ειχε ανοιχτα καθως χτυπιοταν, κανοντας ελαφρως σπαγγατο και το καταφερα.χρειαστηκε βεβαια να το κανω 2-3 φορες λογω των αλλαγων του κομματιου.
το κορυφαιο ειναι οτι καπου πρεπει να εχω ενα dvd με τη συγκεκριμενη μουσικη - αθλητικη επιδοση.λεω να ετοιμαστω για τους επομενους ολυμπιακους.μας παιρνει?

τα επομενα δυο περιστατικα συνεβησαν στον παλιο καθηγητη κιθαρας που ειχα.ανεβαινει καλοκαιρι πριν χρονια για συναυλιες με την μπαντα του γιαννενα - ηγουμενιτσα.rock παιζαν.συγκεκριμενα ο καθηγητης μου εκανε το ταξιδι αθηνα - γιαννενα - ηγουμενιτσα και πισω πανω στη harley του με την γυναικα του,2 βαλιτσες με τις κιθαρες του και 4 τσαντες με ρουχα και αλλα.στη συναυλια στα γιαννενα,στη μεση απο καποιο κομματι τους,σπαει η χορδη της κιθαρας του και του καρφωνεται στο μετωπο.εβγαλε το υπολοιπο κομματι ετσι.
στην ηγουμενιτσα,ελεω καλοκαιριου επεφτε κουνουπι συννεφο.ο μπασσιστας της μπαντας εκανε το λαθος να φορεσει ενα κιλο αρωμα και να φορεσει και αμανικο.αποτελεσμα,καθ'ολη τη διαρκεια
της συναυλιας να κοπαναει το σωμα του μπασσου του στο στηθος του ενω επαιζε για να σκοτωσει τα παρεισακτα εντομα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amardim
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 5
Join date : 29/01/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : IΩΑΝΝΙΝΑ, ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κωμικοτραγικες στιγμες σε live...   Κωμικοτραγικες στιγμες σε live... EmptyΤρι Μαρ 03, 2009 8:27 pm

Κωμικοτραγική..είναι η πιο σωστή λέξη για την παρακάτω φάση..
Πριν ένα χρόνο και κάτι, γιορτές Χριστουγέννων είχαμε κανονίσει να παίξουμε σε ένα μαγαζί στην Πτολεμαίδα. Μετά από πολύ τρέξιμο εκείνο το απόγευμα είχε έρθει η ώρα του soundcheck. 'Aφου λοιπόν ο super-ηχολήπτης έκανε τις απαραίτητες ρυθμίσεις, έφυγε ο καθένας από μας ώστε να ετοιμαστεί για το live. 'Οταν επιστρέψαμε μέτα από περίπου μια ώρα μας περίμενε μια δυσάρεστη έκληξη'ο ηχολήπτης αφού πληρώθηκε και ύστερα από μια έντονη "διαμάχη" με το μαγαζάτορα, διέλησε όλες τις ρυθμίσεις που είχαμε φτιάξει προηγουμένως και την έκανε το παληκάρι Cool .Το live δεν ακυρώθηκε και στην κονσόλα καθόντουσαν διάφοροι που προσπαθούσαν να σώσουν την κατάσταση με αποτέλεσμα να την κάνουν για γέλια και για κλάματα.Αργότερα βέβαια ο ηχολήπτης ζήτησε συγνώμη λέγοντας μάλιστα ότι "μας χρωστάει έναν καλό ήχο"..Η ιστορία με τον τύπο συνεχίζεται ποικιλοτρόπως.. tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/dimansiongr
 
Κωμικοτραγικες στιγμες σε live...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ITAL LIGHT LIVE REGGAE PARTY - ΕΝ ΙΩΑΝΝΙΝΟΙΣ SUMMER LIVE-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/7 ΩΡΑ: 24:00
» live!
» Οι φωτογραφιες απο το Live!!!
» ποστάρετε τα Live σας...
» Μεξιπερθένα Live

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μουσικό Forum Ιωαννίνων :: Γενικα στο Forum :: -Συζητήσεις... :: -Περι Ανέμων-
Μετάβαση σε: