Μουσικό Forum Ιωαννίνων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμPortalArticlesΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηRulesΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» one step from the edge - Sinking in Silence (2023)
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό Crowdance Τετ Νοε 01, 2023 3:40 pm

» Ο Sakis Gouzonis κυκλοφόρησε το 15ο άλμπουμ του
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό Electronica Κυρ Ιαν 01, 2023 8:45 am

» Sakis Gouzonis - Sweet Freedom
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό Electronica Παρ Ιουλ 29, 2022 10:15 pm

» One step from the edge - The Deafening Silence (2020)
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό Crowdance Παρ Ιουλ 10, 2020 9:02 am

» One step from the Edge - Believe (2018)
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό Crowdance Κυρ Μαρ 29, 2020 7:10 pm

» Sakis Gouzonis - 8ο ηλεκτρονικό μουσικό άλμπουμ
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό Electronica Τρι Ιουν 23, 2015 5:52 pm

» Crowdance Digital Promo Cd “New World Order”
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό Crowdance Δευ Νοε 03, 2014 12:48 pm

» ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΠΙΑΝΟ
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό music4u Δευ Μαρ 03, 2014 7:17 pm

» Kettavan Song Kanne Kannil Kadhal Vaithu Free Mp3 Rapidshare
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό  Πεμ Δεκ 19, 2013 3:58 pm

» ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ! Νέο site
Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Emptyαπό music4u Τρι Ιουλ 09, 2013 9:02 pm

Φιλοι του Forum!!!

 

 Σεμιναριο Ηχοληψίας...???

Πήγαινε κάτω 
+6
Zozzy
Sokratis
Kostas Basdanis
Georgiou_Vasilis
Maikλ Spanos
James Basdanis
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thomasnastos
Young Member
Young Member
thomasnastos


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Join date : 22/12/2008
Ηλικία : 41
Τόπος : Ιωάννινα

Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σεμιναριο Ηχοληψίας...???   Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Οκτ 31, 2009 3:19 pm

αν μπορώ να φανώ χρήσιμος σε κάτι πείτε μου παίδες, ηχολήπτης με την αυστηρή έννοια του όρου δεν είμαι αλλα μπορεί και να βοηθήσω σε κάτι.
αίρομαι ιδιαίτερα που θα μας επισκεφθεί ο νικοδημος τον οποίον εκτιμώ απίστευτα τόσο απο την ιντερνετικη του παρουσία όσο και απο τα μουσικά αποτελέσματα καθαυτά!

όσο για χώρο νομίζω στο Πορτραίτο μια χαρά είναι, χωρίς είσοδο και μέρα που δεν είναι ανοικτα τα καταστηματα για να προσελκύσει κόσμο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.visionofsound.gr
fotonios
New Member
New Member
fotonios


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Join date : 05/09/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : Γιάννενα, Γιαννιτσά

Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σεμιναριο Ηχοληψίας...???   Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Οκτ 31, 2009 4:20 pm

Παιδιά εγώ το μόνο που έχω να πω οτι είναι μια εξαιρετική ιδέα και ευχαρίστως θα την τιμούσα αν γίνει. Δεν μπορώ ομως να συμμετέχω ενεργά αυτόν τον καιρό στην οργάνωση της.
Θα παρακολουθώ το θέμα για νεότερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Danny Dangerous
Gate Keeper
Gate Keeper



Αριθμός μηνυμάτων : 72
Join date : 21/12/2008

Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σεμιναριο Ηχοληψίας...???   Σεμιναριο Ηχοληψίας...??? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Οκτ 31, 2009 6:53 pm

να ενα ενδιαφερον θεμα, που θα ηθελα να παρακολουθησω. ουτε μουσικος ειμαι ουτε ηχοληπτης, αν και με τη στενη εννοια του ορου, ολοι ειμαστε ηχοληπτες αλλα και μουσικοι... η ειδοποιος διαφορα ειναι στην αρμονια...

τωρα τι ακριβως σημαινει σεμιναριο δεν εχω καταλαβει. εχω ακουσει κατα καιρους για παραδειγμα, κατι σαν :"η ηχοληψια της συναυλιας ηταν για σεμιναριο", αλλα προφανως δεν εννοειτε κατι τετοιο ε?

καταρχας προτεινω να γινει το σεμιναριο σε καποιο απ τα στουντιο της πολης. προσωπικα γνωριζω οτι ο Λευτερης θα διεθετε το χωρο του για κατι τετοιο. αν γινει σε μαγαζι δυσκολα θα μπορεσουμε να αποφυγουμε τους ασχετους. και δεν εννοω τους ασχετους σαν εμενα που θελουν να μαθουν, αλλα τους ασχετους που θα τριγυρνανε στα ποδια μας και θα κανουν σαν να κατεβηκαν πρωτη φορα απ το βουνο και ειδαν κοσμο μαζεμενο.

απο εκει και περα, πιστευω οτι το σεμιναριο θα πρεπει να εχει δυο μερη. ενα για τους μυημενους, λιγοτερο η περισσοτερο, του ηχου (μουσικοι, ηχοληπτες, παραγωγοι, τραγουδιστες κλπ) και ενα για τους εντελως ασχετους ωστε να τους βαλει στο "παιχνιδι" και να παρουν πεντε βασικες γνωσεις.

τελος, θα ηθελα, περαν των οσων παρακολουθησουν την εκδηλωση επειδη το θελουν, να προσκληθουν και ολοι οσοι κατα καιρους εχουν παρεχει υπηρεσιες πισω απ την κονσολα σε διαφορα φεστιβαλ και συναυλιες σε τουτη την περιοχη κατα καιρους...

αντε μπραβο γιατι εχω μια μικροφωνικη που σκουριαζει γτ το μονο που ξερω ειναι να βαζω και να βγαζω τα βυσματα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σεμιναριο Ηχοληψίας...???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μουσικό Forum Ιωαννίνων :: Γενικα στο Forum :: -Συζητήσεις... :: -Για το Φορουμ-
Μετάβαση σε: