Μουσικό Forum Ιωαννίνων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμPortalArticlesΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηRulesΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» one step from the edge - Sinking in Silence (2023)
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό Crowdance Τετ Νοε 01, 2023 3:40 pm

» Ο Sakis Gouzonis κυκλοφόρησε το 15ο άλμπουμ του
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό Electronica Κυρ Ιαν 01, 2023 8:45 am

» Sakis Gouzonis - Sweet Freedom
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό Electronica Παρ Ιουλ 29, 2022 10:15 pm

» One step from the edge - The Deafening Silence (2020)
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό Crowdance Παρ Ιουλ 10, 2020 9:02 am

» One step from the Edge - Believe (2018)
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό Crowdance Κυρ Μαρ 29, 2020 7:10 pm

» Sakis Gouzonis - 8ο ηλεκτρονικό μουσικό άλμπουμ
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό Electronica Τρι Ιουν 23, 2015 5:52 pm

» Crowdance Digital Promo Cd “New World Order”
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό Crowdance Δευ Νοε 03, 2014 12:48 pm

» ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΠΙΑΝΟ
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό music4u Δευ Μαρ 03, 2014 7:17 pm

» Kettavan Song Kanne Kannil Kadhal Vaithu Free Mp3 Rapidshare
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό  Πεμ Δεκ 19, 2013 3:58 pm

» ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ! Νέο site
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Emptyαπό music4u Τρι Ιουλ 09, 2013 9:02 pm

Φιλοι του Forum!!!

 

 Live-αδικα της πόλης...

Πήγαινε κάτω 
+23
Kostas Basdanis
alex_vic
G-Strintz
ismini
Αρετή
IrDA
cuore
fyralex
Sokratis
skarlito
kammenos62
Priest
thomasnastos
Noise Maker
Georgiou_Vasilis
Danny Dangerous
annezoo
Maikλ Spanos
Elias Avdikos
Stathis Chouliaris
Zozzy
kostas dimitriou
James Basdanis
27 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Ιαν 01, 2009 7:56 pm

Noise Maker έγραψε:
Δυστηχός η μπάντα πολλές φορές δεν ξέρει τι ήχο θέλεις
να βγάλει.
Εχουν δει τα ματάκια μας....


Το ξέρω μαν έχεις δίκαιο….
Αλλά η μπάντα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΗΧΟ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ,τι κάνουν στις πρόβες? Απλώς μαθαίνουν τα κομμάτια και από ήχο τίποτα?
Αν συμβαίνει… που σίγουρα συμβαίνει ….. πρέπει να διορθωθεί.
Ο ήχος σε ένα live είναι το βασικότερο…. πιο πολύ και από τα τραγούδια που θα παίξουν…..
ο κόσμος για να παρακολουθήσει το live πρέπει πρώτα να ακούει!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
thomasnastos
Young Member
Young Member
thomasnastos


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Join date : 22/12/2008
Ηλικία : 41
Τόπος : Ιωάννινα

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 10, 2009 10:16 pm

Στάθη ότι μπορώ να βοηθήσω εδώ είμαι.
Στο θέμα liveadika είναι τα πράγματα συγκεκριμένα και όπως έχουν αναφερθεί.Το παν είναι να παλεύουμε τις καταστάσεις και να κοιτάμε όσο γίνεται στις αντίξοες συνθήκες να τα βγάλουμε πέρα.Ο λόγος μου(μας) δε περνάει δυστυχώς και ο καθένας παλεύει από τη μεριά του όσο μπορεί.
Πραγματικά πάντος αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι όσον αφορά το PA και μπορώ να βοηθήσω πείτε μου Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.visionofsound.gr
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Ιαν 11, 2009 9:13 pm

Άκουσα ότι έκλεισε το off the record.... ισχύει? Question Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
Zozzy
Member
Member
Zozzy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 46
Τόπος : Γιάννενα

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 2:09 pm

Stathis Chouliaris έγραψε:
Άκουσα ότι έκλεισε το off the record.... ισχύει? Question Question

Ισχύει, δυστυχώς είναι αλήθεια. Κι εδώ βγαίνει άλλο θέμα, μπορεί ένα τέτοιο μαγαζί να κρατηθεί στην πόλη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.business-solution.com.gr/
Priest
New Member
New Member
Priest


Αριθμός μηνυμάτων : 24
Join date : 21/12/2008
Ηλικία : 50
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 2:14 pm

Το θέμα με το συγκεκριμενο μαγαζι είναι δικαστικό και όχι οικονομικών δυσχεριών. Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/normatheband
James Basdanis
Moderator
Moderator
James Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωαννινα - Βολος

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 2:15 pm

Ξερει κανεις τους ακριβείς λόγους που εκλεισε το off the record???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jamesbasdanis.gr
Zozzy
Member
Member
Zozzy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 46
Τόπος : Γιάννενα

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 2:23 pm

Είναι οικονομικό το θέμα, δεν είχαν τα αναμενομενα έσοδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.business-solution.com.gr/
James Basdanis
Moderator
Moderator
James Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωαννινα - Βολος

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 3:21 pm

Πριν κατι μέρες μιλούσα με ενα φίλο...
Ο οποίος μου είπε μια τρομερη ιδεα...
κατι που δεν υπαρχει στα Γιαννενα είναι ενα μαγαζί με "ανοιχτό μικρόφωνο" καποια μέρα της εβδομάδας...
Βέβαια αυτο που του είπα ηταν οτι δεν ξέρω κατα πόσο μια πόλη σαν τα Ιωαννινα μπορεί να σηκώσει ενα τέτοιο μαγαζί...
και ακομα το εχω απορεία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jamesbasdanis.gr
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 3:26 pm

ωχ!ωχ!ωχ!ωχ!ωχ!!!!!!!!!!!!!!! affraid affraid affraid affraid affraid affraid
έχουν να μαζευτουν ψώνια....... Laughing Laughing Laughing Laughing
χειρότερα και απο fame story........ affraid affraid affraid affraid affraid affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
James Basdanis
Moderator
Moderator
James Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωαννινα - Βολος

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 3:29 pm

Δεν λεω καραοκε φαση...
λεω "ανοιχτο μικρόφωνο" για μπάντες...
Να παίζουν ολόκληρες μπάντες...
Πως να το πω "Ελεύθερο Stage"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jamesbasdanis.gr
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 3:36 pm

δεν νομίζω οτι χρειάζετε.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
αρκετά νομίζω οτι έχουμε Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
kammenos62
Young Member
Young Member
kammenos62


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Join date : 02/02/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : IΩANNINA

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Μαρ 15, 2009 2:08 pm

Noise Maker έγραψε:
Τελειώνοντας το live του Πορτραίτου (Το ευχαριστούμε μέσα απο την καρδιά μας για την φιλοξενία) ήρθε ο καιρος να απαντησω σχετικά με τα παραπάνω θέματα που αναφέρονται.
Πρώτα το στύλ που μας προσδιορίζει είναι το παραδοσιακό-έντεχνο. Παίζουμε ΝΑΙ πολλά κομμάτια απο τον θανάση, τον Μάλαμα και αλλους αλλα....δεν μπορούμε να κάνουμε και αλλιώς.Πρέπει να δεχτούμε οτι οι παραπάνω καλλιτέχνες ανήκουν στους πρωτοπόρους του είδους και πρέπει να τους τιμήσουμε. Είναι η ίδια κατάσταση με το ελληνικό ροκ. Ο Γιάννης Αγγελάκας έχει προχωρήσει χιλιόμετρα μακρία σε μουσικά πραγματα και όμως ακόμα τα σχήματα παίζουν Τρυπες. Λογικο. Αφου ήταν το καλήτερο ελληνικο σχημα. Η προτοπορία σε μας θα έρθει εν καιρό και μεσα απο δουλεια απλα θα ήθελα να περιμένετε το demo.(μερικους μήνες υπομονή...)
Δεν θα ήθελα να σχολιάσω αν παίζουμε καλά ή αν κάνουμε λάθη. Έχουμε μια φιλοσοφία σαν σχημα σχετικα με αυτο. Δεν θέλω να την αναφερω.Θα με συγχωρεσετε σε αυτο.
Θα ήθελα να τονίσω οτι οι Μαγεκαπαμα ΔΥΣΤΗΧΩΣ δεν εχουν χορηγο.
Οσο αναφορα για τον χορο...δεν μας πέφτει λόγος.Ξέραμε απο την αρχη σε τι μαγαζια παίζουμε αν έχει κακο( Πορτραιτο ας πουμε) η καλο (Music House) ηχητικό εξοπλισμο. Εχουμε παίξει και στα δύο. Στην παρούσα φάση θέλουμε απλα να ερθουμε σε επαφη με τον κόσμο σε διαφορετικούς χώρους. Το μελημα μας στην παρουσα φάση είναι η δημιουργία,αναπαραγωγη και ηχογράφιση της μουσικης μας και εκει θα αφοσιοθουμε.
Κλεινοντας μια απορια θα θέσω. Γιατι κανένα απο τα τοπικα σχήματα (πλιν εξερεσεων) δεν έχει παίξει ακομα στο Music House που αποτελει την πληρεστερη σκηνη στην πολη?????????

τοπικα σχηματα στο music house εχουν παιξει.απλα ειναι πιο δυνατου ηχου.metal.παιξανε και οι pnoetica support stous mode plagal.ο ιδιοκτητης του μαγαζιου ειναι παλιο μεταλλο απο ο,τι γνωριζω.οπως και να εχει ποια τοπικη μπαντα θα παιξει,κανονικο προγραμμα κιολας σε ενα απο τα πιο ακριβα μαγαζια των ιωαννινων?στους mode plagal,12 euro φοιτητικο και 17 κανονικο χωρις ποτο,τα ποτα ξεκινουσαν απο 7 euro οποτε το μαγαζι ηταν μισοαδειο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skarlito
Member
Member
skarlito


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Join date : 21/12/2008

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Μαρ 15, 2009 7:25 pm

Εν καιρω θα γίνει και αυτό.Εμείς(Jam Fiction) κατι έχουμε στα σκαριά αλλά είναι ακόμα στα λόγια.Ο Κώστας το αφεντικό είναι πολύ συζητίσιμος από ότι έχω καταλάβει.Απλά είναι ένας χώρος αρκετά πιο επαγγελματικός με αποτέλεσμα να ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις για αυτούς που θα παίξουν.εννοώ δεν είναι φάση κλείνουμε χώρο ερχονται 50 φίλοι και είμαστε οκ.Δεν είναι ούτε πορτραίτο ούτε Gions.Για να καταλάβαιτε τι εννοώ για όσους έχουν πάει θεσσαλόνικη άλλο παπαγάλος αλλο μύλος κατα κάποιο τρόπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sokratis
Member
Member
Sokratis


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Join date : 31/12/2008
Ηλικία : 52
Τόπος : Ιωαννινα

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Μαρ 15, 2009 7:45 pm

Θα μου επιτρεψεις να εχω σοβαρες ενστασεις σε οτι αφορα το συγκεκριμενο ατομο που το παιζει αφεντικο εκει μεσα....Καποιοι καταλαβαινουν τι εννοω....Το νου σας λοιπον.Σαν χωρος βεβαια ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη στα Γιαννενα.Αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fyralex
New Member
New Member
fyralex


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 39
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Μαρ 15, 2009 11:55 pm

Sokratis έγραψε:
Θα μου επιτρεψεις να εχω σοβαρες ενστασεις σε οτι αφορα το συγκεκριμενο ατομο που το παιζει αφεντικο εκει μεσα...

και εδώ δίνετε η απάντηση στon προβληματισμό του Noise maker "Γιατι κανένα απο τα τοπικα σχήματα (πλιν εξερεσεων) δεν έχει παίξει ακομα στο Music House που αποτελει την πληρεστερη σκηνη στην πολη???????? "
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/normatheband
Sokratis
Member
Member
Sokratis


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Join date : 31/12/2008
Ηλικία : 52
Τόπος : Ιωαννινα

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Μαρ 15, 2009 11:57 pm

ΤΑ πιανεις αμεσως εσυ...... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fyralex
New Member
New Member
fyralex


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 39
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΔευ Μαρ 16, 2009 1:16 pm

Zozzy έγραψε:
Είναι οικονομικό το θέμα, δεν είχαν τα αναμενομενα έσοδα.

Zozzy ο priest εχει δικιο γιατι ξέρει απο τον ιδιο τον μαγαζάτορα. αυτο που με λυπεί είναι οτι όλοι ξέρουμε ποιος ευθύνεται για το κλείσιμο αυτού του liveαδικου αλλα κανείς δεν μιλάει.

Στην ερώτηση του Noise maker σε ένα άλλο topic "Γιατι κανένα απο τα τοπικα σχήματα (πλιν εξερεσεων) δεν έχει παίξει ακομα στο Music House που αποτελει την πληρεστερη σκηνη στην πολη???????? ", μπορεί να δω8εί και μια δεύτερη απάντηση μέσα απο αυτό το comment. οποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/normatheband
Zozzy
Member
Member
Zozzy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 46
Τόπος : Γιάννενα

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΔευ Μαρ 16, 2009 6:22 pm

Στο Music house έχουν παίξει οι fuzzy nerds, οι liza's lick κι εγώ με άλλο σχήμα παίξαμε 2 φορές. Αυτά ξέρω από τοπικά, αν έπαιξαν κι άλλα δεν έχω ιδέα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.business-solution.com.gr/
cuore
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 7
Join date : 04/02/2009

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΔευ Μαρ 16, 2009 11:40 pm

Καλησπέρα σας κι εύχομαι ότι καλύτερο για τη λειτουργία του Forum το οποίο έχετε ξεκινήσει. Ελπίζω να καλύψει τους σκοπούς και τα όνειρα όλων των ανθρώπων που το ξεκίνησαν. Φαντάζομαι ότι δεν αποτελεί σκοπό του να πλανιώνται υποψίες ή πλάγια βιώματα τα οποία προσπαθούν να αφήσουν σκιές για ένα χώρο ή ένα πρόσωπο. Θα ήθελα να τονίσω σε όλους τους φίλους ότι παρατηρώ όλες τις συζητήσεις, άλλες με περισσότερο ενδιαφέρον κι άλλες με λιγότερο όπως είναι φυσιολογικό. Πρώτη φορά συμμετέχω, ελπίζω και τελευταία, και αυτό γιατί νομίζω πως καλό θα είναι να θυμίσω ότι είναι αστείο να γίνομαι θέμα σε ένα forum προβληματισμού, καθώς καμία σχέση δεν θέλω να έχω με την αληθινή παραγωγή ιδεών σε αυτό τον δικτυακό τόπο, δεν απευθύνεται σε εμένα για κάτι τέτοιο, ούτε έχω και ιδιότητα ανάλογη. Αρνούμαι όμως να δεχτώ αδιαμαρτύρητα εκφράσεις του τύπου "το παίζω αφεντικό εκεί μέσα" και επιτρέψτε μου να τις θεωρώ κατώτερες του επιπέδου αυτού του forum. Δεν διεκδικώ κάποιο αλάθητο, είναι τουλάχιστον σίγουρο ότι με κάποια λάθη που μάλλον έχω κάνει ή έντεχνα διαδίδεται ότι έχω κάνει έχω πληγώσει ή φοβίσει κάποιους ανθρώπους. Λυπάμαι για αυτό, θα ήθελα όμως να μου επιτρέψετε να συνεχίσω να τηρώ τη σιωπή που έχω επιλέξει σε όλα τα παρασκηνιακά σχόλια που κυκλοφορούν για εμένα και μην είστε αφελείς να πιστεύετε ότι δεν γνωρίζω. Κλείνοντας, θα ήθελα να θυμίσω σε όλους ότι είναι λάθος να "δικάζεις" (με την έννοια του αποφασίζεις και διαμορφώνεις γνώμη) πριν ακούσεις και τις δύο πλευρές, οπότε αν υπάρχει ανάγκη να απαντήσω σε οποιοδήποτε ερώτημα υπάρχει ενδιαφέρον να απαντήσω, με χαρά θα το κάνω, αρκεί να είναι συγκεκριμένο και με ονοματεπώνυμο ή, αν πιστεύετε ότι είναι τόσο σημαντικό, κανονίστε μια συνάντηση όσοι ενδιαφέρεστε να μάθετε οτιδήποτε και με χαρά θα είμαι εκεί να απαντήσω στα ερωτήματα σας. Ίσως να ξαφνιαστείτε από μια σειρά από γεγονότα και ντοκουμέντα... Φυσικά, νομίζω πως κάτι τέτοιο αληθινά θα ήταν σπατάλη χρόνου και θα αφορούσε ένα πρόσωπο χωρίς σημασία μπροστά στην ευχάριστη μουσική δημιουργία που έχετε να επιτελέσετε, αν όμως το κρίνει κάποιος, ξέρετε καλά όλοι που βρίσκομαι και με χαρά να τα πούμε. Ευχαριστώ για το χρόνο σας, ευχαριστώ όσους στηρίζουν τη σκηνή του Music House κι ευχαριστώ επίσης κι όσους από θέση δεν τη στηρίζουν, είναι σημαντικό στην εποχή μας να διαλέγεις "πλευρά" και να στηρίζεις τα πιστεύω σου με το να μη επιζητάς Π.Χ. να εμφανιστείς σε ένα γενικά ελκυστικό χώρο. Τιμώ την αληθινή αυτή στάση, συγνώμη αν σας κούρασα
Κώστας Βλάχος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 17, 2009 10:49 am

Καλημέρα Κώστα και καλωσόρισες!
Το forum είναι ένας χώρος ελεύθερης διακίνησης ιδεών από τα μέλη του που κυρίως είναι μουσικοί... ποτέ δεν επιτρέπουμε προσωπικές επιθέσεις....
Όλοι έχουν δικαίωμα στην κριτική και ίσως είναι καλό να την ακούμε και να βελτιωνόμαστε…
Κανένας πιστεύω δεν είναι με το μέρος του ενός η του άλλου.....
Θα πρόσεξες την οξεία κριτική που έκανε ο Σωκράτης για το θυμωμένο πορτραίτο... ανήκει σε κάποια πλευρά?
εμείς σαν forum θέλουμε να πηγαίνουν καλά όλες οι μουσικές σκηνές
για να υπάρχει δουλειά για τους μουσικούς.... δεν βλέπουμε με εμπάθεια κανένα....
πιστεύω να συνεχίσεις να συμμετέχεις στο forum.... αυτό θα ήταν ωφέλιμο για όλους Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
cuore
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 7
Join date : 04/02/2009

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 17, 2009 11:57 am

Φίλε Στάθη
η οξεία κριτική την οποία και πρόσεξα φυσικά θεωρώ ότι για την τεράστια προσπάθεια που το Θυμωμένο Πορτραίτο κάνει ήταν υπερβολική για να μην πω άδικη. Όποιος ξεχνά ή δεν γνωρίζει τις απίστευτες προσπάθειες του Ηρακλή καθώς και το τεράστιο ρόλο του σε ότι καλό έχει συμβεί στην πόλη καλό θα ήταν να πληροφορηθεί καλύτερα, πχ από εσένα που ξέρω ότι γνωρίζεις στο "πετσί" σου την ιστορία. Απλό είναι να ζητάμε καλύτερες συνθήκες ή πιο προσιτές τιμές ή οτιδήποτε άλλο, πρέπει όμως να θυμόμαστε ότι και η σκηνή ως "μαγαζί" πλέον πρέπει να επιβιώσει και να ανοίγεται ανάλογα με τις δυνάμεις και το χώρο της. Αυτά τα γράφω καθώς ίσως να νομίζουν κάποιοι φίλοι ότι δεν θέλω πχ την ύπαρξη του Πορτραίτου ή του Gion's ως σκηνής ή οποιουδήποτε άλλου συναδέλφου. Κάτι τέτοιο δεν ισχύει, ίσα ίσα που αν αυτή η ιστορία είναι "επάγγελμα" για μένα, αν το θες και πολύ απλά, η ύπαρξη πολλών σκηνών προωθεί τη δουλειά μου, όπως και των άλλων συναδέλφων.
Αυτά και συγνώμη που σας απασχόλησα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 17, 2009 12:35 pm

Καταρχήν δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη από κανένα...συζήτηση κάνουμε...
Φυσικά και γνωρίζω τις προσπάθειες του Ηρακλή τις δικες σου και όλων των μαγαζιών για να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στις υποχρεώσεις των live.....και πόσο δύσκολο είναι....και από εμένα έχετε την στήριξη μου.... Wink
Αλλά υπάρχει και κόσμος που δεν έχει την ίδια άποψη με εμάς.... η δεν συμφωνεί με εμάς....τι θα κάνουμε....θα τον φιμώσουμε....η θα τον ακούσουμε?....
και μέσα από μια επιχειρηματολογία....ίσως του αποδείξουμε ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα όπως τα σκέφτεται..... στείρες αντιπαραθέσεις δεν οδηγούν πουθενά....
Πάντως εγώ προτιμώ τον διάλογο.....και περιμένουμε τα παιδιά να τοποθετηθούν.....

Άσχετο...... κανένα live μπορεί να κάνει το μουσικό forum στο music house?.....
μιας και σε βρήκαμε..... ας το εκμεταλλευτούμε.... Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
James Basdanis
Moderator
Moderator
James Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωαννινα - Βολος

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 17, 2009 1:18 pm

Stathis Chouliaris έγραψε:
δεν βλέπουμε με εμπάθεια κανένα....
πιστεύω να συνεχίσεις να συμμετέχεις στο forum.... αυτό θα ήταν ωφέλιμο για όλους

Συμφωνώ με το Στάθη και συμπληρώνω πως η συμμετοχή η δικιά σου, αλλα και όλων των μαγαζατώρων, στις συζητήσεις με τους μουσικούς οχι μονο θα ηταν ωφέλιμη...αλλα θα ήταν και αρκετά γόνιμη...η ζήμωση και η τριβή μεταξύ αυτών των δύο "πόλων" το μόνο καλό που μπορεί να φέρει είναι μία καλύτερη ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ στα Ιωάννινα...με (εντος εισαγωγικών) ευνοικότερες συνθήκες και για τους δύο...αλλα και το κυριότερο και για το ίδιο το κοινό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jamesbasdanis.gr
cuore
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 7
Join date : 04/02/2009

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 17, 2009 1:53 pm

Και βέβαια θα μπορούσε να οργανωθεί κάτι τέτοιο, θα ήταν χαρά μου καθώς ποτέ δεν έχω κρύψει τη διάθεση μου να συνεργαστώ με την "ντόπια" μουσική σκηνή κάθε "ρεύματος". Μόλις έχετε κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σας, είτε ως forum συνολικά, είτε ως μεμονωμένα σχήματα, με χαρά μου να κουβεντιάσουμε. Δεν γνωρίζω τόσο καλά τους κανόνες της ηλεκτρονικής δημόσιας συζήτησης, άρα φαντάζομαι πως δεν είναι σωστό να καταχωρήσω εδώ τα "στοιχεία" μου, σίγουρα όμως όποιος ή όποια το θελήσει εύκολα θα βρει το τηλέφωνο μου.
Ευχαριστώ και πάλι, συγνώμη ζητάω μόνο όταν αισθάνομαι ότι απασχολώ το χρόνο σας με βαρετές επισημάνσεις που δεν αφορούν την μουσική δημιουργία. Για τα υπόλοιπα. ευχαριστώ και πάλι όλους για αυτό το χώρο που μπορώ κι εγώ κι "εκμεταλλεύομαι" (...με την κσλή έννοια...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sokratis
Member
Member
Sokratis


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Join date : 31/12/2008
Ηλικία : 52
Τόπος : Ιωαννινα

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 17, 2009 9:17 pm

Αφου θελουν να επιβιωσουν οι μουσικες σκηνες,να φροντισουν να ανοιγονται οσο τους παιρνει.Κι απ`οτι φαινεται καποιους δεν τους παιρνει....Γιατι λοιπον προτιματε να φερνετε ακριβα σχηματα κι επωνυμους καλιτεχνες που ερχονται για αρπαχτες και δεν προωθειτε τους ντοπιους μουσικους?Ετσι κι αλλιως μεσα μπαινετε.Αλλα δε νομιζω να ειναι απλα φημες το οτι καποιοι δεν πληρωνουν τους μουσικους τους.Αυτο το θεωρω ξεφτιλα και θα`πρεπε να τα βγαζετε στη φορα εσεις οι επαγγελματιες που παιζετε στα μαγαζια τους.Εγω δεν ειμαι μουσικος και δεν προκειται ποτε να παιξω σε τετοιους χωρους,αλλα εσεις που αυτοαποκαλειστε επαγγελματιες,τι κανετε μεσα απο το forum για το θεμα αυτο?Ή δεν το θεωρειται σοβαρο καποιοι φιλοι σας και συναδελφοι σας να παιζουν και να μην πληρωνονται?Η μηπως δεν ειστε επαγγελματιες και παιζετε για τη φουκαριαρα τη μανα μου?Γιατι ακουσα και κατι τρελα μεροκαματα που ζητανε καποιοι.Ειναι λιγο παραδοξο ομως καποιοι απο εδω μεσα να παιζουν τζαμπα(ή απληρωτοι αν προτιματε)και καποιοι να το παιζουν φιρμες και να ζητανε λαγους με πετραχηλια.
Λειπω 20 χρονια απο τα Γιαννενα και δε γνωριζω κανενα(ουτε μαγαζατορα,ουτε και επαγγελματια μουσικο)πλεον.Αλλα οτι στραβο βλεπω το λεω και δε το κανω γαργαρα....Ουτε μ`αρεσει να γλυφω και να λιβανιζω τον καθενα που την εχει δει...καπως.Υπαρχουν πολλα στραβα στο χωρο,κι εσεις που ειστε επαγγελματιες πρεπει να τα βγαλετε στη φορα και να τα διορθωσετε.Δεν μου καιγεται καρφι αν θα κλεισει καποιο απο τα μαγαζια αυτα.Οποιος δεν μπορει ας αλλαξει επαγγελμα.Τα μεταξωτα βρακια,θελουν κι επιδεξιους κ.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Live-αδικα της πόλης...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Amstel live
» live!
» Οι φωτογραφιες απο το Live!!!
» ποστάρετε τα Live σας...
» Διαφήμιση των live απο τα μαγαζιά...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μουσικό Forum Ιωαννίνων :: Γενικα στο Forum :: -Μουσικά Θέματα... :: -Liveαδικα και θέματα πόλης-
Μετάβαση σε: