Μουσικό Forum Ιωαννίνων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμPortalArticlesΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηRulesΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» one step from the edge - Sinking in Silence (2023)
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό Crowdance Τετ Νοε 01, 2023 3:40 pm

» Ο Sakis Gouzonis κυκλοφόρησε το 15ο άλμπουμ του
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό Electronica Κυρ Ιαν 01, 2023 8:45 am

» Sakis Gouzonis - Sweet Freedom
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό Electronica Παρ Ιουλ 29, 2022 10:15 pm

» One step from the edge - The Deafening Silence (2020)
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό Crowdance Παρ Ιουλ 10, 2020 9:02 am

» One step from the Edge - Believe (2018)
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό Crowdance Κυρ Μαρ 29, 2020 7:10 pm

» Sakis Gouzonis - 8ο ηλεκτρονικό μουσικό άλμπουμ
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό Electronica Τρι Ιουν 23, 2015 5:52 pm

» Crowdance Digital Promo Cd “New World Order”
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό Crowdance Δευ Νοε 03, 2014 12:48 pm

» ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΠΙΑΝΟ
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό music4u Δευ Μαρ 03, 2014 7:17 pm

» Kettavan Song Kanne Kannil Kadhal Vaithu Free Mp3 Rapidshare
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό  Πεμ Δεκ 19, 2013 3:58 pm

» ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ! Νέο site
Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Emptyαπό music4u Τρι Ιουλ 09, 2013 9:02 pm

Φιλοι του Forum!!!

 

 Live-αδικα της πόλης...

Πήγαινε κάτω 
+23
Kostas Basdanis
alex_vic
G-Strintz
ismini
Αρετή
IrDA
cuore
fyralex
Sokratis
skarlito
kammenos62
Priest
thomasnastos
Noise Maker
Georgiou_Vasilis
Danny Dangerous
annezoo
Maikλ Spanos
Elias Avdikos
Stathis Chouliaris
Zozzy
kostas dimitriou
James Basdanis
27 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
skarlito
Member
Member
skarlito


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Join date : 21/12/2008

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Ιαν 24, 2010 4:11 pm

Εγω μια απλη απορία έχω με αφορμη το live των angels και των outloud.Τοσο κόπος είναι για ένα μαγαζί να βάλει 2 μεγάλα ηχεια μπροστα στη σκηνη και ο ηχος να βγαίνει απο εκει και οχι απο τα ηχείακια που έχουν για να ακουει ο κοσμος μουσικη όταν πινει καφέ;Ξέρω κοστιζει αλλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
potethaparwptixio?
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 12
Join date : 28/10/2009

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Σεπ 26, 2010 12:32 am

Παιδια καλησπερα...εχω καιρο να γραψω αλλα χθες μου συνεβη κατι προτακουστο...Με περνει τηλεφωνο ενας φιλος γνωστος μουσικος στα ιωαννινα και μου προτεινει δουλεια για γνωστο ροκαδικο-μεταλλαδικο της πολης σαν house band..Εγω δεχομαι και ετσι πηγαινουμε για μπιρα στο μαγαζι να συζητησουμε...Βρισκουμε εκει ενα υπευθυνο και μας λεει οτι θελει να παιζουμε μονο παουερ θρασ κλπ...Εγω των ροταω...αυτο ειναι οφελιμο για το μαγαζι?και μου απανταει..ο ιδιοκτητης πλεον δεν θελει μπαντα για το μαγαζι γιατι [b]ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΕΝΩ ΤΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ!!!
παιδια συγνωμη ειμαι τοσα χρονια σ αυτη την πολη και τετοια συμπεριφορα δεν εχω συναντησει πουθενα...Δηλαδη καθε χρονο και χειροτερα?απ εκει που ειχαμε παραπονα για τα σαραντα και πενηντα ευρω την βραδια σε μαγαζια που παιζουμε τετραωρα τωρα θα ειμαστε και ευγνωμον?Το θεμα το ανοιγω εδω γιατι το μαγαζι συνεργαζεται αμεσα με το IOANNINA ROCK METAL FANS...Τζειμς βασιλη αν το κρινεται σκοπιμο ανοιχτε νεο Thread...Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IOANNINA ROCK/METAL FANS
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 7
Join date : 24/09/2010

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Σεπ 26, 2010 12:39 am

potethaparwptixio? έγραψε:
Παιδια καλησπερα...εχω καιρο να γραψω αλλα χθες μου συνεβη κατι προτακουστο...Με περνει τηλεφωνο ενας φιλος γνωστος μουσικος στα ιωαννινα και μου προτεινει δουλεια για γνωστο ροκαδικο-μεταλλαδικο της πολης σαν house band..Εγω δεχομαι και ετσι πηγαινουμε για μπιρα στο μαγαζι να συζητησουμε...Βρισκουμε εκει ενα υπευθυνο και μας λεει οτι θελει να παιζουμε μονο παουερ θρασ κλπ...Εγω των ροταω...αυτο ειναι οφελιμο για το μαγαζι?και μου απανταει..ο ιδιοκτητης πλεον δεν θελει μπαντα για το μαγαζι γιατι [b]ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΕΝΩ ΤΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ!!!
παιδια συγνωμη ειμαι τοσα χρονια σ αυτη την πολη και τετοια συμπεριφορα δεν εχω συναντησει πουθενα...Δηλαδη καθε χρονο και χειροτερα?απ εκει που ειχαμε παραπονα για τα σαραντα και πενηντα ευρω την βραδια σε μαγαζια που παιζουμε τετραωρα τωρα θα ειμαστε και ευγνωμον?Το θεμα το ανοιγω εδω γιατι το μαγαζι συνεργαζεται αμεσα με το IOANNINA ROCK METAL FANS...Τζειμς βασιλη αν το κρινεται σκοπιμο ανοιχτε νεο Thread...Ευχαριστω

1ον.Αυτος με το οπιον μιλησατε δεν ητανε υπευθηνος του μαγαζιου.
2ον.Στο μαγαζι εγινε προταση και δεν την δεχτηκε..δεν ειχε κανονιστει τιποτα και ουτε ειχε εκφρασει το συγκεκριμενο μαγαζι αυτη την επιθυμια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
potethaparwptixio?
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 12
Join date : 28/10/2009

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Σεπ 26, 2010 12:44 am

Το θεμα δεν ειναι το παιδι με το οποιο μιλησαμε αλλα το αφεντικο και η νοοτροπια του...τετοια νοοτροπια δεν εχω ξανασυναντησει ποτε και πραγματικα εμεινα αφωνος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
potethaparwptixio?
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 12
Join date : 28/10/2009

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Σεπ 26, 2010 12:58 am

Παρακαλω θερμα να μου δωθει μια απαντηση...Ο μουσικος δεν πρεπει να αμοιβεται για της υπηρεσιες του?Θα περιμενω στοικα...
Και τελικα ποιος φταιει?Τα πιτσιρικια που παιζουν αμισθη η εγω ο εξωγηινος που περιμενω να παιξω μουσικη και να πληρωθω ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Live-αδικα της πόλης...   Live-αδικα της πόλης... - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Σεπ 26, 2010 8:24 am

το θεμα μετακινηθηκε εδω...

και φυσικα πρεπει να πληρωνεται να ασφαλιζεται και να εχει ολα τα δικαιωματα και τις υποχρεώσεις που συνηθως οριζονται απο ιδιωτικο συμφωνητικό...εφοσον κοβουμε παροχης υπηρεσιων...
άμισθη εργασια μπορει να υπαρξει ΜΟΝΟ αν κατατεθει σχετικο συμφωνητικό στην ΔΟΥ και συνηθως ειναι για φιλανθρωπικούς σκοπους... ασφαλιση και πνευματικα δικαιωματα καταβαλονται κανονικα...
τωρα αν ο μουσικος εχει προσληφθει ως μισθωτος ισχυει οτι και για ολους τους εργαζομενους που δουλευουν στον ιδιωτικο τομεα ...

παντως πολυ μπερδεμενα τα γραφεται και δεν καταλαβα και πολλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
 
Live-αδικα της πόλης...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Παρόμοια θέματα
-
» Amstel live
» live!
» Οι φωτογραφιες απο το Live!!!
» Διαφήμιση των live απο τα μαγαζιά...
» Κακη διοργάνωση Live!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μουσικό Forum Ιωαννίνων :: Γενικα στο Forum :: -Μουσικά Θέματα... :: -Liveαδικα και θέματα πόλης-
Μετάβαση σε: